ЈУВЕНТУС ПОРАЗЕН ОД АТАЛАНТА, СКУДЕТОТО СТАНУВА НЕВОЗМОЖНА МИСИЈА

Аталанта на домашен терен со 1-0 го совлада актуелниот италијански шампион Јувентус и му ги сруши надежите за евентуална одбрана на скудетото кое речиси една

Пандев: Толку бев заљубен во фудбалот, што не гледав многу по девојки!

Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев даде интервју за клупската телевизија на Џенова, во кое говореше на повеќе актуелни теми за него и за неговата кариера.

ВИДЕО-САМО БОД ЗА „СТАРАТА ДАМА“ ВО ГРАДСКОТО ДЕРБИ ПРОТИВ ТОРИНО

Актуелниот шампион на Серија А, Јувентус, е се подалеку од одбрана на Скудетото, откако запиша уште еден очаен резултат, освојувајќи само бод на гостување во градското дерби кај незгодниот Торино.