ВИДЕО: Нешовски намерно клоцна противник, Македонија ЃП го победи Силекс!

Фудбалерите на Македонија Ѓорче Петров конечно по пет натпревари запишаа победа во ПМФЛ, откако на домашен терен го добија Силекс со 1-0 (1-0). Ѓорчепетровци со