ПО ЗАЕВ, И ФИЛИПЧЕ ЈА ПРИМИ ВАКЦИНАТА НА „СИНОФАРМ“

Денеска во спортската сала „Борис Трајовски“, по Зоран Заев, се вакцинираше и министерот за здравство Венко Филипче, користејќи вакцина од кинескиот производител „Синофарм“. – „Денеска

АНТИКОРУПЦИСКА: ВЛАДАТА УПЛАТИЛА ГАРАНЦИЈА ЗА КИНЕСКИТЕ ВАКЦИНИ, А НЕ АВАНС

Државната комисија за спречување на корупција информираше дека Министерството за здравство парите кои и ги уплатил на Starbi international во висина од 7,8 милиони долари

ЗАЕВ СЕ ВАКЦИНИРАШЕ СО „СИНОФАРМ“

Во пунктот на спортската сала „Борис Трајковски“, премиерот Зоран Заев денес се вакцинираше против Ковид-19  со кинеската вакцина „Синофарм“. Заев по имунизацијата посочи дека одлично

ПРИСТИГНАА КИНЕСКИТЕ ВАКЦИНИ, ФИЛИПЧЕ ЌЕ СЕ ВАКЦИНИРА СЛЕДНАТА НЕДЕЛА

Со пристигање на вкупно 200.000 вакцини на „Синофарм“, по велигденските празници и официјално ќе започне масовна имунизација на населението. „Граѓаните треба да се пријават на

ПРИСТИГНАА 200.000 ВАКЦИНИ ОД „СИНОФАРМ“

Пристигнаа 200.000 вакцини од кинеската компанија Синофарм. Пред поликлиниката Јане Сандански ги пречекаа министерот за здравство Венко Филипче и амбасадорот на Кина во Република Северна

ДЕНЕС ВО СРБИЈА ПРИСТИГНУВА НОВА СЕРИЈА ВАКЦИНИ ОД „СИНОФАРМ“ И „ФАЈЗЕР“

Додека Македонија се подготвува за првиот ден од масовната вакцинација која започнува оваа недела, Србија на чекор до целосна вакцинација на населението, откако денес нашиот

„Синофарм“ го вратија авансот за испорака на вакцините

Македонија ги доби назад парите за вакцината на Синофарм, потврдија од министерството за здравство. „Авансната уплата која Министерството за здравство ја изврши за набавка на

Орбан ја прими кинеската вакцина бидејќи најмногу ѝ верува

Унгарскиот премиер, Виктор Орбан ја прими вакцината развиена од страна на кинеската „Синофарм“. Во Унгарија исто така се забрзува и програмата за имунизација на населението