ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД ВО ПАРИЗ, УБИЕНА ПОЛИЦИСКА РАБОТНИЧКА

Административна работничка на француската полиција вчера беше избодена до смрт на влезот во полициската станица во градот Рамбује од страна на напаѓач кој викал „Алаху

СПРЕЧЕН ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД НА ЦЕНТАР ЗА ВАКЦИНАЦИЈА ВО ХОЛАНДИЈА

Холандската полиција била успешна во спречувањето на терористички напад на центар за вакцинација против коронавирусот во градот Ден Хелдер. Осомничениот имал намера да постави експлозивна

ЧЛЕН НА ИСЛАМСКАТА ДРЖАВА СЕ ОБИДЕЛ ДА ИЗВРШИ ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД ВО РУСИЈА

Член на Исламската држава беше ликвидиран од страна на руската Федерална служба, откако се обидел да изврши терористички напад врз објект на енергетска индустрија во регионот Твер.

УЧЕНИЧКА ПРИЗНАЛА ДЕКА ЈА ИЗМИСЛИЛА ПРИКАЗНАТА КОЈА ГО УБИЛА НЕЈЗИНИОТ ПРОФЕСОР

Француска ученичка призна дека ги измислила обвиненијата во врска со нејзиниот професор. Овие обвиненија на крајот го чинеа професорот неговиот живот откако беше обезглавен. Професорот

Седум лица уапсени поради планирање терористички напад во Данска

Во соработка помеѓу германската и данската полиција, уапсени се седум лица под обвинение дека се обидувале да направат експлозивни направи и планирале терористички напади. Кај