ПОКЕТИНО ЗАПОЧНУВА ПРЕГОВОРИ ЗА ВРАЌАЊЕ ВО ТОТЕНХЕМ

Тотенхем сака да го врати Маурисио Покетино на позицијата тренер. „Кокошките“ започнаа преговори со аргентинскиот стручњак, пренесува доброинформираниот „Атлетик“. Покетино имаше многу лоша сезона во

ТОТЕНХЕМ ПАК ОСТАНА БЕЗ ТРОФЕЈ, СИТИ ГО ОСВОИ КАРАБАО КУПОТ! (ВИДЕО)

Фудбалерите на Манчестер Сити го освоија Карабао Купот, откако на „Вембли“ минимално го победија Тотенхем (1-0). „Петлите“ предводени од Мејсон како привремено решение по заминувањето

ОД „СПЕЦИЈАЛНИОТ“ ВО „ЗАМЕНЛИВИОТ“: МУРИЊО ОТПУШТЕН ОД ТОТЕНХЕМ

Легендарниот фудбалски тренер Жозе Мурињо, познат како „Специјалниот“, денес доби „клоца“ од страна на управата на Тотенхем. По двегодишна соработка со „Спарс“, нивната соработка завршува

СЕНЗАЦИЈА КАКО ОД ЕПСКИТЕ КНИГИ: ДИНАМО СО ПРЕСВРТ ГО ИСФРЛИ ТОТЕНХЕМ! (ВИДЕО)

Со причина народот рекол „не се откажувај до последен момент“ или „надежта последна умира“. По негатива од 2 гола по првиот натпревар од осминафиналето во