ЛЕКЛЕР И САИНЦ ГИ ИСПРОБАА ЕГЗОТИЧНИТЕ „SF90 STRADALE“ И „SF90 SPIDER“ (ВИДЕО)

Возачите на Ферари во Формула 1, феноменалните Шарл Леклер и Карлос Саинз имаа прилика да го искусат „дивиот“ карактер и моќ на моделите SF90 Stradale

ФЕРАРИ ЌЕ ГО ПРЕТСТАВИ ПРВИОТ ЕЛЕКТРИЧЕН АВТОМОБИЛ ВО 2025 ГОДИНА

На годишното собрание на акционери на Ферари во четвртокот, на 15 април, привремениот извршен директор Џон Елкан објави дека три нови модели ќе бидат откриени

Фетел по поминатите години со Ферари остана без титула и без коса

Преминот на Себастијан Фетел од Ферари во редовите на Астон Мартин е еден од најантиципираните трансфери во светот на Формула 1. По катастрофалните сезони кои