ОД „СПЕЦИЈАЛНИОТ“ ВО „ЗАМЕНЛИВИОТ“: МУРИЊО ОТПУШТЕН ОД ТОТЕНХЕМ

Легендарниот фудбалски тренер Жозе Мурињо, познат како „Специјалниот“, денес доби „клоца“ од страна на управата на Тотенхем. По двегодишна соработка со „Спарс“, нивната соработка завршува

ПОЧИНА НЕКОГАШНИОТ РЕПРЕЗЕНТАТИВЕН ГОЛМАН ГОЦЕ ГРУЕВСКИ

Тажна вест за македонскиот спорт откако на 46 годишна возраст почина некогашниот репрезентативен голман на фудбалската репрезентација на Македонија – Гоце Груевски. Некогашниот голман на

1 2 3 11