ХОЛАНДСКАТА АРМИЈА ОДИ ПРОТИВ ПРАВИЛАТА НА ГРАВИТАЦИЈА (ВИДЕО)

Војските во земјите низ светот пробуваат да изнајдат разни технолошки решенија за било какви услови, доколку се појави потреба да им дадат предност на воените

СПРЕЧЕН ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД НА ЦЕНТАР ЗА ВАКЦИНАЦИЈА ВО ХОЛАНДИЈА

Холандската полиција била успешна во спречувањето на терористички напад на центар за вакцинација против коронавирусот во градот Ден Хелдер. Осомничениот имал намера да постави експлозивна

(18+) ХОЛАНДИЈА: ДЕТСКА ЕМИСИЈА ИМ ПРИКАЖУВА ГОЛИ ВОЗРАЗНИ ЛИЦА НА НАЈМЛАДИТЕ (ВИДЕО)

Холандска детска ТВ емисија со целосно голи возрасни мажи и жени предизвика гнев во очите на публиката. Програмата „Едноставно голи“ е емитувана од страна на

Екслпозија во центарот за тестирање од коронавирус во Холандија

Пред отворањето на центарот за испитување од Ковид-19 во Бовенкарспел, Холандија, одекна експлозија. За среќа, во експлозијата нема повредени, велат холандските медиуми. Според холандските медиуми,

Судот ѝ наложи на холандската Влада да го укине полицискиот час

Судот во Холандија денес наложи владата веднаш да го укине ноќниот полициски час воведен за ограничување на ширењето на коронавирусот во земјата. Образложението за ова