ПОРТО ИСПАДНА, А ТАРЕМИ ДАДЕ АНТОЛОГИСКИ НОЖИЧКИ ЗА „ПУШКАШ“ (ВИДЕО)

Екипата на Порто доживеја елиминација од Челзи во четвртфиналето на Лигата на шампионите, откако не надополни два голови заостаник и триумфот од 0-1 беше бадијала.

ПСЖ ПРЕКУ БАЕРН И ЧЕЛЗИ ПРЕКУ ПОРТО ГИ „БУКИРАА“ СВОИТЕ МЕСТА ВО ПОЛУФИНАЛЕТО!

ПСЖ и Челзи се првите овосезонски полуфиналисти во Лигата на шампионите, откако и покрај поразите кои ги доживеаја со минимални 0-1, подобриот резултат од првата