КЛИПЕРС ЈА ЗАПИША И 27. ПОБЕДА ВО СЕЗОНАТА, АНТЕТОКУМПО НЕМИЛОСРДЕН ПРОТИВ СПАРС

Клиперс ја запишаа 27. победа откако синоќа беа убедливи против Шарлот со 125-98, а најдобар во победата беше Џорџ со 21 поен, додека Леонард постигна 17 поени.