ВИДЕО: Ливерпул се врати на победите, слави кај „фенерџијата“ Шефилд

Екипата на Ливерпул запиша победа на гостувањето кај Шефилд Јунајтед со 0-2 (0-0), со што по четири последователни порази во Премиер лигата конечно запиша три