ЕП ДЕН 4: ЧЕШКА И СЛОВАЧКА ОСТВАРИЈА ПОБЕДИ, ШПАНИЈА И ШВЕДСКА ГИ ПОДЕЛИЈА БОДОВИТЕ

На денешните натпревари од фудбалското Европско првенство, со три бода заминаа селекциите на Чешка и Словачка, додека Шпанија и Шведска ги поделија бодовите. Во првиот

УШТЕ ЕДЕН ШПАНСКИ РЕПРЕЗЕНТАТИВЕЦ ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУС!

Откако Серхио Бускетс доби позитивен тест на коронавирус, шпанската репрезентација е погодена од уште една шокантна ситуација, откако беше потврдено дека и дефанзивецот Диего Љоренте

ШПАНЦИТЕ ЛУДУВАА ПО УЛИЦИ И ПЛАЖИ ПО УКИНУВАЊЕТО НА ВОНРЕДНАТА СОСТОЈБА

Епидемиолозите ги предупредуваат Шпанците дека пандемијата сѐ уште не е готова откако изминатиов викенд се славеше и лудуваше по улиците и плажите по повод крајот

БАРСЕЛОНА ГО ПОСТАВУВА ПРВИОТ СОЛАРЕН ТРОТОАР ВО ШПАНИЈА

Градскиот совет на Барселона го инсталираше првиот фотоволтаичен тротоар во Шпанија како дел од обидот на градот да стане зона слободна од јаглероден диоксид до