ДОДЕКА ДРУГИТЕ СЕ ПОВЛЕКУВААТ, ЈУВЕНТУС СЕ КАЕ ШТО НЕ ОПСТАНА СУПЕР ЛИГАТА

Ед Вудворд, газдата на Манчестер Јунајтед, си даде оставка. Џон Хенри, сопственикот на Ливерпул, излезе јавно и преку видео се извини на сите навивачи и

ВИДЕО-ХЕТ-ТРИК НА РОНАЛДО ЗА ПОБЕДА НА ЈУВЕНТУС ПРОТИВ КАЉАРИ!

Ѕвездата на Јувентус, Кристијано Роналдо. постигна три гола во првиот дел од натпреварот во Сардинија против Каљари, кои беа доволни за победа на „старата драма“ со резултат од 1-3.

НОВА БЛАМАЖА ВО ЛШ: ПОРТО СО ДЕСЕТ ИГРАЧИ ГО ЕЛИМИНИРА ЈУВЕНТУС!

Фудбалерите на Јувентус доживеаја нова бламажа во Лигата на шампионите, откако запишаа пирова победа против Порто од 3-2 (2-1 по регуларните 90 минути). Гостите поведоа