ДОНЧИЌ ЈА СКРАТИ НИЗАТА НА ЈУТА, БРУКЛИН ПОДОБРИ ВО ЊУЈОРК ДЕРБИТО

Тимот на Далас стави крај на низата од девет победи на Јута Џез, продолжувајќи ја нивната кампања за плејов на табелата на Западната конференција. Расположениот

ВИДЕО: Клиперс подобри од Пејсерс, нова одлична партија на Јокиќ во поразот на Денвер!

Лос Анџелес Клиперс стигнаа до нова домашна победа, овојпат над Индијана Пејсерс од 129-96. Гостите парираа само во еден сегмент од натпреварот, додека фаворитот беше