ВАШИНГОТН СПРЕЧИ СЛАВЈЕ НА ФИЛАДЕЛФИЈА, ЈУТА НА ЧЕКОР ОД НАРЕДНАТА ФАЗА

Кошаркарите на Вашингтон Визардс изведоа навистина магичен натпревар откако во „Capital One Arena“ стигнаа до првата победа во дуелот против Филаделфија. Гостинската екипа се чинеше

ВИДЕО: ВЕСТБРУК ОД БЕС СПРЕМЕН ДА ТЕПА НАВИВАЧИ, ЕУФОРИЈА ВО ЊУЈОРК ПО ПРВАТА ПЛЕЈ-ОФ ПОБЕДА ВО 8 ГОДИНИ

Филаделфија направи тоа што се очекуваше од нив и поведе со 2-0 во првата рунда против Вашингтон Визардс, по победата од 120:95. Најтрагично на дуелот