ВИДЕО: ВЕСТБРУК ОД БЕС СПРЕМЕН ДА ТЕПА НАВИВАЧИ, ЕУФОРИЈА ВО ЊУЈОРК ПО ПРВАТА ПЛЕЈ-ОФ ПОБЕДА ВО 8 ГОДИНИ

Филаделфија направи тоа што се очекуваше од нив и поведе со 2-0 во првата рунда против Вашингтон Визардс, по победата од 120:95. Најтрагично на дуелот

ФЕНИКС ГИ НАДИГРАА ЛЕЈКЕРС, ТРЕЈ ЈАНГ ВО ПОСЛЕДНИТЕ 5 СЕКУНДИ ПОГОДИ ЗА ПОБЕДА

Возбудлива ноќ за фановите на Феникс Санс кои својата плеј-оф кампања ја започнаа со триумф над бранителот на титулата, Лос Анџелес Лејкерс, со 99:90. „Сонцата“