ЊУЈОРК ЈА ЛЕГАЛИЗИРА МАРИХУАНАТА, ЖИТЕЛИТЕ ЌЕ МОЖЕ ДА ОДГЛЕДУВААТ РАСТЕНИЈА ДОМА

Во американската сојузна држава Њујорк, марихуаната ќе биде легална, откако пратениците го усвоија Законот за легализација на марихуана, а гувернерот Ендру Куомо најави дека без

Подем на нов сој во Њујорк поотпорен на некои вакцини

Американски научници од Медицинскиот факултет на Универзитетот Колумбија објавија дека во Њујорк се шири новиот вид на коронавирус што има малку сличност со повеќе преносливата мутација откриена во Јужна Африка, пренесува Ројтерс.

Вонредна состојба поради снежна бура во САД (ВИДЕО)

Државите во североисточниот дел на САД беа погодени од силна снежна бура во понеделникот наутро, предизвикувајќи големи нарушувања во градот Њујорк и другите поголеми урбани